3. zápasy štvrťfinále play-off I. hokejovej ligy mužov

22.02.2006 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov - HC 05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) - stav série 1:2\r\ngóly: 6. Gönzi (B. Fábry, Š. Rusnák), 60. Vojtek (M. Tomas) - 57. J. B...
HK Lietajúce kone Prešov - HC 05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) - stav série 1:2
góly: 6. Gönzi (B. Fábry, Š. Rusnák), 60. Vojtek (M. Tomas) - 57. J. Budaj (Laštiak, Velebný)

vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Velebný (Banská Bystrica) 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: Lauff - Korba, Miľovčík
620 divákov

Na prešovskom ľade sa bojovalo, bola to predovšetkým taktická bitka. Vyloženýcn šancí na oboch stranách bolo málo. Domáci ešte v prvej tretine nevyužili poldruhaminútovú presilovku o dvoch mužov. Napriek tomu dlhý čas viedli a keď sa zdalo, že zápas vyhrajú najtesnejším rozdielom, prišlo vyrovnanie z hokejky Budaja. Ten istý hráč si ale minútu pred koncom sadol na trestnú lavicu a domáci 19 sekúnd pred záverečnou sirénou zásluhou Vojteka rozhodli o svojom víazstve 2:1.

ŠHK 37 Piešťany - HKm Humenné 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) - stav série 1:2
góly: 2. R. Kolník, 6. H. Ručkay (Kotleba), 31. Štajger (Učeň), 33. Strapák (J. Mrena, Galko), 59. L. Bartek (J. Mrena) - 20. Takáč (Dancsák), 48. Štekláč (Petrovič, Riečičiar)
vylúčení: 7:7 na 2 min
rozhodovali: Babeliak - Lajčiak, Zvrškovec
230 divákov

Piešťany znížili stav série na 1:2, keď podali dobrý kolektívny výkon. V 2. min sa ujali vedenia gólom Radoslava Kolníka. Za hostí znižoval gólom do šatne Takáč. V druhej časti domáci zvýšili na rozdiel troch gólov strelami Štajgera a Strapáka. Víťazstvo Piešťan potvrdil gólom do prázdnej bránky hostí Bartek.
(TASR)

MŠHK Prievidza - VTJ Topoľčany 7:3 (5:0, 1:2, 1:1) - stav série 1:2
góly: 9. Raček (M. Smrek), 11. M. Smrek (R. Mucha), 12. Mihok (Cebák, M. Smrek), 15. M. Smrek (Mihok, Žila), 20. Vígh (T. Krátky, Maček), 36. T. Krátky (Sibert), 43. Mihok - 35. Gális (Huba, T. Varga), 39. P. Hurtaj (Budoš), 52. Budoš (P. Hurtaj)
vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Náhlik (Topoľčany) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 1:2
rozhodovali: Ország - Gašparík, Valach
351 divákov

HK 95 Považská Bystrica - HK VTJ Spišská Nová Ves 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) - stav série 2:1
góly: 34. Gašo (Hanták), 49. Lelkeš (Ďurkech), 57. Gašo - 36. Findura (Fedor), 55. L. Sax (Koky)
vylúčení: 5:5 na 2 min
presilovky: 2:1
rozhodovali: Čaprnka - Lukáč, Píšťanský